Tak działa ochrona

Gdy dzieje się coś niepożądanego, liczy się każda sekunda.

Alarm Jablotron gwarantuje szybką pomoc. Wrażliwe czujniki reagują na każdą próbę włamania a następnie informują centralę. W parę chwil poprzez telefon oraz syrenę alarmową poinformowane zostają specjalistyczne jednostki ratunkowe oraz sąsiedzi. Wewnątrz domu uruchamia się również syrena alarmowa, która informuje mieszkańców oraz odstrasza włamywacza.

Włamywacze celowo wykorzystują najsłabsze punkty budynku. Aby zapobiec włamaniu zabezpieczenia Jablotron oferują maksymalną ochronę drzwi balkonowych, okien, drzwi wejściowych. System nadzoruje wszystkie pomieszczenia i informuje gdy pojawia się nieproszony gość. Dla posiadaczy zwierząt istnieją specjalne funkcje eliminujące możliwość wystąpienia „fałszywego alarmu”.

Czujki dymu i wody wykrywają niepożądane pojawienie się dymu, czy wciekającą wodę, informują i zapobiegają możliwościom zagrożenia życia oraz stratom finansowym.

Niezawodna reakcja centrali

Gdy zostanie uruchomiona jedna z czujek, sygnał przesyłany jest do centrali, która uruchamia syreny alarmowe.

Tu alarm Jablotron wyraźnie udowadnia swoją elastyczność. Możecie Państwo zdefiniować dowolnie dużą listę osób, które w zależności od rodzaju alarmu będą natychmiast informowane za pomocą telefonu analogowego, modułu GSM lub ISDN. Dzięki temu mogą Państwo dziecinnie łatwo kierować tym, że np. w razie zalania szybko pojawią się na miejscu właściwe służby ratunkowe. Możecie Państwo używać standardowych tekstów alarmu lub nagrać swoje własne. To Państwo określają, kto zostanie poinformowany telefonicznie lub otrzyma wiadomość SMS.

Sygnalizatory są ostatnią i decydującą częścią składową instalacji alarmowej. Dopiero one informują otoczenie o niebezpieczeństwie. Za głośność alarmu odpowiedzialne są różnego rodzaju syreny alarmowe przeznaczone do użycia wewnętrznego lub zewnętrznego. Stosowane 90 decybeli wewnątrz i 105 decybeli na zewnątrz pozwala osiągnąć na tyle przenikliwy dźwięk syreny, że na pewno zwróci uwagę otoczenia. Pomoc pojawia się natychmiast na miejscu, a przerażony, ogłuszony włamywacz nie słysząc co dzieje się na około próbuje uciekać.

Alarmy optyczne działają na zasadzie efektu świetlnego i umieszczane są na zewnątrz budynku. Żeby światło było widoczne z większych odległości powinno być zawsze zwrócone w kierunku ulicy. Sygnały świetlne nie służą tylko i wyłącznie alarmowaniu, ale także pozwalają służbom ratunkowym łatwiej zlokalizować obiekt, z którego wysyłany jest alarm.